Medlemmars tävlingsresultat 2010

GRATTIS till:

  • IK-2 Maglarp, Albäcksborg, 27 mars
    1:a Marianne Klima, Meg, 74 p Grattis!
    4:a Christer Palm, Kee, 66 p
    5:a Roger Nilsson, Rob, 65 p
  • IK-1 Dingle, Hagaskog, 4 april
    6:a Marcus Liljegren, Sunny, 83 p
    10:a Annica Liljegren, Rally Räzer, 80 p
  • IK-2 Ryk, Skepplanda, 10 april
    3:a Marianne Klima, Meg, 84 p
  • IK-1 Ryk, Skepplanda, 11 april
    4:a Marianne Klima, Jet, 76 p
  • IK-1 Ryk, Skepplanda, 11 april
    1:a Marianne Klima, Jet, 91 p Grattis!!
  • IK-1 Kungsbacka, 17 april
    6:a Marianne Klima, Jet, 74 p
    7:a Cima Cohen, Rap, 72 p
  • IK-1 Kungsbacka, 18 april
    1:a Marianne Klima, Jet, 89 p Grattis!!
    3:a Cima Cohen, Rap, 76 p
  • IK-1 Andrarum, 24 april
    1:a Peter Bengtsson, Tess, 79 p Grattis!!
    2:a Cima Cohen, Rap, 69 p
    4:a Peter Bengtsson, Chip, 65 p.
  • IK-1 Andrarum, 25 april
    1:a Cima Cohen, Rap, 85 p Grattis!!
    2a Peter Bengtsson, Tess, 75 p
    4:a Kicky Sinclair, Dex, 72 p
    9:a Peter Bengtsson, Chip, 56 p
  • IK-2 Ryk, Skepplanda, 24 april
    7:a Roger Nilsson, Rob, 74 p
  • IK-2 Vannborga, Öland, bana 1, 1 maj
    1:a Anna-Karin Gustafsson, Peg, 96 p Grattis!!
    10:a Cima Cohen, Rap, 81 p
  • IK-2 Vannborga, Öland, bana 2, 1 maj
    5:a Cima Cohen, Watch, 89 p
  • IK-2 Vannborga, Öland, bana 1, 2 maj
    7:a Christer Palm, Kee, 89 p
    10:a Roger Nilsson, Thrud, 88 p
  • IK-2 Vannborga, Öland, bana 2, 2 maj
    3:a Roger Nilsson, Rob, 90 p
  • NN-2 Dingle, Hagaskog, 22 maj
    3:a Annica Liljegren, Räzer, 110 p
    7:a Marcus Liljegren, Emmy, 90 p
    8:a Monica Liljegren, Wilgot, 86 p
  • NN-1 Dingle, Hagaskog, 22 maj
    7:a Paula Zieger, Zam, 111 p
    8:a Monica Liljegren, Schack, 106 p
  • IK-2 Maglarp, 22 maj
    4:a Tomas Westman, Crozz, 69 p
    6:a Roger Nilsson, Thrud, 64 p
  • IK-2 Maglarp, drop in, 22 maj
    2:a Cima Cohen, Watch, 85 p
    8:a Marianne Klima, Meg, 72 p
  • IK-2 Maglarp, 23 maj
    6:a Tomas Westman, Crozz, 74 p
    8:a Marianne Klima, Meg, 71 p
    9:a Cima Cohen, Watch, 67 p
    10:a Caroline Lindqvist, Elvira, 67 p
  • IK-2 Maglarp, drop in, 23 maj
    6:a Marianne Klima, Meg, 83 p
    9:a Andreas Eklund, Ben, 81 p
    10:a Christer Palm, Kee, 81 p
  • NN-1 Dingle, Hagaskog, 23 maj
    3:a Paula Zieger, Zam, 110 p
    7:a Monica Liljegren, Schack, 77 p
  • IK-2 Bredared, 30 maj
    9:a Peter Bengtsson, Cap, 60 p
  • IK-2 Bredared, 12 juni
    4:a Anna-Karin Gustafsson, Peg, 85 p
  • IK-2 Bredared, 13 juni
    7:a Anna-Karin Gustafsson, Peg, 77 p
  • IK-2 Andrarum, 19 juni
    1:a Roger Nilsson, Rob, 78 p Grattis!
    3:a Susanne Johannesson, Jill, 74p
    9:a Anna-Karin Gustafsson, Peg, 64 p
    10:a Anna Östman, Oktan, 61 p
  • IK-2 Andrarum, 20 juni
    3:a Anna Östman, Scot, 83 p
    4:a Anna-Karin Gustafsson, Peg, 81 p
    7:a Roger Nilsson, Rob, 79 p
    8:a Anna Östman, Oktan, 77 p
    9:a Roger Nilsson, Trud, 77 p
    10:a Marianne Klima, Jet, 77 p
  • NN-1 Björka Gård, Kristianstad, 3 juli
    1:a Siv Olsson., Silva, 114 p GRATTIS!
    2:a Susanne Johannesson, Jim, 100 p
    6:a Marie Ekdahl, Otto, 83 p
    8:a Aili Bergsjö, Ecap, 75 p
    9:a Monica Liljegren, Schack, 70 p
  • NN-2 Björka Gård, Kristianstad, 3 juli
    1:a Annica Liljegren, Rally Räzer, 101 p GRATTIS!
    2:a Andreas Eklund, Ben, 98 p
    5:a Christer Palm, Kee, 83 p
    9:a Marie Ekdahl, Zapp, 74 p
    10:a Marcus Liljegren, Sunny, 74 p
  • NN-1 Björka Gård, Kristianstad, 4 juli
    3:a Paula Zieger, Zam, 115 p
    7:a Siv Olsson., Silva, 86 p
    8:a Monica Liljegren, Schack, 86 p
    9:a Marie Ekdahl, Otto, 84 p
  • NN-2 Björka Gård, Kristianstad, 4 juli
    1:a Christer Palm, Kee, 115 p GRATTIS!
    2:a Monica Liljegren, Wilgot, 110 p
    4:a Marcus Liljegren, Sunny, 101 p
    6:a Susanne Weibull, Ullis, 98 p
    9:a Andreas Eklund, Ben, 92 p
  • IK-1 Maglarp, 7 juli
    2:a Madeleine Benterfalk, Yes, 83 p
    4:a Therese Gabrowska, Kate, 79 p
    6:a Peter Bengtsson, Tess, 72 p
    7:a Kicky Sinclair, Dex, 51 p
    10:a Sven Seiberg, Star, 30 p
  • IK-2 Fredshög, 10 juli
    3:a Andreas Eklund, Ben, 71 p
    4:a Roger Nilsson, Rob, 70 p
    6:a Frida Nettrander, Jim, 67 p
    9:a Christer Palm, Kee, 60 p
    10:a Tomas Westman, Crozz, 59 p
  • IK-2 Fredshög, 11 juli
    2:a Christer Palm, Kee, 77 p
    3:a Marianne Klima, Meg, 70 p
    5:a Andreas Eklund, Ben, 63 p
    6:a Agathe Printzlow, Ella, 60 p
    7:a Tomas Westman, Crozz, 58 p
    8:a Frida Nettrander, Jim, 57 p
  • IK-1 Vallby Nygård, 14 juli
    7:a Peter Bengtsson, Tess, 77 p
    10:a Peter Bengtsson, Cap, 50 p
  • IK-1 Fredshög, 15 juli
    2:a Peter Bengtsson, Tess, 82 p
    3:a Marianne Klima, Jet, 80 p
    4:a Madeleine Benterfalk, Yes, 64 p
    6:a Tommy Ehrnstedt, Flopp, 63 p
    7:a Kicky Sinclair, Dex, 49 p
  • IK-2 Fredshög, 17 juli
    4:a Christer Palm, Kee, 80 p
    10:a Roger Nilsson, Thrud, 75 p
  • IK-2 Fredshög, 18 juli
    2:a Peter Bengtsson, Tess, 79,5 p
    4:a Anna-Karin Gustafsson, Peg, 77,5 p
    7:a Andreas Eklund, Ben, 68 p
    9:a Marianne Klima, Jet, 64,5 p
  • IK-1 Vallby Nygård, 21 juli
    3:a Peter Bengtsson, Cap, 86 p
  • IK-1 Köpet Bratteborg, 23 juli
    2:a Tomas Westman, Hot, 94 p
  • NN-2 Adelsnäs, Åtvidaberg, 24 juli
    1:a Annica Liljegren, Räzer, 120 p GRATTIS
    4:a Marcus Liljegren, Emmy, 114 p
    5:a Marcus Liljegren, Sunny, 111 p
  • NN-2 Adelsnäs, Åtvidaberg, 25 juli
    1:a Marcus Liljegren, Emmy, 117 p GRATTIS
    10:a Annica Liljegren, Räzer, 102 p
  • IK-2 Staffanstorp, 1 aug
    2:a Roger Nilsson, Rob, 85 p
    4:a Roger Nilsson, Thrud, 83 p
    6:a Peter Bengtsson, Cap, 81 p
  • Nöt, Karlskoga Working Kelpie, Bonnhund, 6 aug
    6:a Larry Jones, Zena, 92 p
  • Nöt, Karlskoga Working Kelpie, Mästerskap, 6 aug
    4:a Susanne Weibull, Ullis, 117 p
  • Får, Karlskoga Working Kelpie, Mästerskap, 8 aug
    3:a Susanne Weibull, Ullis, 60 p
  • Får, Karlskoga, Working Kelpie, Bonnhund, 7 aug
    3:a Kicky Sinclair, Dex 117 p
    7:a Larry Jones, Zena, 110 p
  • IK-2 Lekeberga, 12 aug
    10:a Tomas Westman, Crozz, 73 p
  • Sverige -C final får, 15 aug
    4:a Andreas Eklund, Ben, 190 p
  • IK-1 Öljersjö, Lyckeby, 28 aug
    1:a Madeleine Benterfalk, Yes, 91 p GRATTIS!
    8:a Tommy Ehrnstedt, Flopp, 70 p
  • IK-1 Öljersjö, Lyckeby, 28 aug drop in
    2:a Madeleine Benterfalk, Yes, 88 p
    7:a Tommy Ehrnstedt, Flopp, 76 p
  • IK-1 Öljersjö, Lyckeby, 29 aug
    1:a Madeleine Benterfalk, Yes, 80 p GRATTIS!
  • IK-1 Öljersjö, Lyckeby, 29 aug Drop in
    6:a Madeleine Benterfalk, Yes, 72 p
  • SM-FÅR final Maglarp, 5 sept
    4:a Roger Nilsson, Rob GRATTIS!!!
  • SM-NÖT MÄSTARE, 12 sept
    1:a Marcus Liljegren, Emmy GRATTIS!!!
  • Unghundscupen Sandhem, 19 sept
    4:a Peter Bengtsson, Cap, 157 p
    5:a Peter Bengtsson, Tess, 156 p
  • IK-2 Gynge Aneby, 23 sept
    2:a Tomas Westman, Crozz, 91 p
    3:a Marianne Klima, Meg, 88 p
  • Orrefors, 30 sept
    10:a Peter Bengtsson, Tess, 78 p
  • Orrefors, 1 oktober
    3:a Peter Bengtsson, Cap, 83 p
  • IK-1 Tjörn, 2 okt
    1:a Andreas Eklund, Bet, 79 p GRATTIS!
  • IK-2 Sandhem, 2 okt
    1:a Christer Palm, Kee, 91 p GRATTIS!
  • IK-1 Tjörn, 3 okt
    1:a Linda Jonsson, Dell, 93 p GRATTIS!
    10:a Marie Ekdahl, Mac, 66 p
  • IK-1 Bredared, 10 okt
    9:a Kicky Sinclair, Dex 83 p
  • IK-1 Öströö, 9 okt
    1:a Linda Jonsson, Dell, 85 p GRATTIS!
    4:a Caroline Lindqvist, Daphne, 75 p
    5:a Tommy Ehrnstedt, Flopp, 74 p
  • IK-1 Öströö, 10 okt
    2:a Linda Jonsson, Dell, 85 p
  • IK-2 Agunnaryd, 31 okt
    8:a Tomas Westman, Crozz, 80 p
  • IK-1 Agunnaryd, 13 nov
    2:a Kicky Sinclair, Dex 78 p
    7:a Madeleine Benterfalk, Yes, 69 p
  • IK-1 Agunnaryd, 14 nov
    1:
    a Tomas Westman, Hot, 87 p Grattis!